Haber

Tepkiler Ortaya Çıktı: Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden Olağanüstü Toplantı Kararı

CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti, son zamlar nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni büyük toplantıya çağırdı. Yansımalar sonuç verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Heyeti, 25 Temmuz 2023 Salı günü saat 15.00’te toplanmasını kararlaştırdı.

Meclis neden inanılmaz toplanıyor?

Zam yağmuru vatandaşı zor durumda bırakırken, Meclis tatile girdi. Zamlar nedeniyle muhalefet partileri defalarca Meclis’i acil toplantıya çağırdı.

Davetlerin ardından TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nu 25 Temmuz 2023 Salı günü saat 15.00’te toplantıya davet etti.

CHP’nin yeteri kadar milletvekilinin imzasıyla olağanüstü toplantı çağrısı yapması üzerine Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nu 25 Temmuz 2023 Salı günü saat 15.00’te Anayasa’nın 93. TBMM İç Tüzüğü’nün 7. maddesi.

Akaryakıta ÖTV zammı kararı ülke genelinde infiale neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan akaryakıta ÖTV zammının yer aldığı karar yurt genelinde infial yarattı.

15 Temmuz gecesi alınan kararla akaryakıtın litresi 2,52 TL olan ÖTV 7,52 TL’ye, motorinde 2,05 TL olan ÖTV 7,05 TL’ye yükseldi.

ÖTV artışının ardından motorinin litresi 33 lirayı geçerken, benzin 35 lirada kaldı.

“Vatandaşların rahat bir nefes alabilmesi için TBMM’nin görevini yerine getirmesi gerekiyor”

Ayaklanan zamların ardından CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti (DP), son zamlar nedeniyle Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni olağanüstü toplantıya çağırdı.

Çağrıda, “Yürütmenin çözüm bulamadığı ekonomik sorunları tam tersine çözmek ve büyük bir ekonomik bunalıma giren vatandaşların nefes almasını sağlamak için TBMM üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir” denildi. rahat bir nefes.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu