Haber

İsrail güçleri Batı Şeria’yı bastı: 7 Filistinli yaralandı, 12 kişi gözaltına alındı

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’da düzenlediği baskınlarda 7 Filistinlinin yaralandığı, 12 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre İsrail güçleri, başta Eriha ve Cenin şehirleri olmak üzere Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerine baskınlar düzenledi.

Askerler, Eriha kentindeki Akabe Cebr Mülteci Kampına baskın düzenleyerek çok sayıda evde arama yaptı. Bu sırada bölge halkı ile İsrail askerleri arasında çatışma çıktı. İsrail güçleri Filistinlilere kauçuk kaplı metal mermiler ve göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek mermilerle müdahale etti.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, Akabe Cebr’de gerçek kurşunla yaralanan 6 kişinin ilk müdahalelerinin ardından tedavi için Eriha Devlet Hastanesine sevk edildiği belirtildi.

İsrail güçleri de Cenin’e bağlı Kefr Dan köyüne düzenlediği baskında bir Filistinliyi gerçek mermilerle yaraladı. Baskında bir Filistinliye ait aracın havaya uçurulduğu belirtildi.

Filistin Tutsaklar Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’ya düzenlediği baskınlarda Kefr Dan köyünde 4, Ramallah’ta 6, Çalkiya’da 2 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te sık sık konutlara baskın düzenleyen İsrail güçleri, Filistinlileri çeşitli suçlamalarla gözaltına alıyor. Baskınlara tepki gösteren Filistinlilerle İsrail askerleri arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu